O nas    Realizacja wysylek    Opinie o sklepie    Dotacje - dofinansowanie    Kontakt    PSZOK
Moje konto

Produktów: 0

Kwota:

0,00zł

Elektryka Elektronarzędzia Narzędzia Oświetlenie Osprzęt Aparatura modułowa
Karta produktu

Rozdrabniacz gałęzi Makita UD2500 2500W zbiornik 67L max. śr. cięcia do 45mm


Rozdrabniacz gałęzi Makita UD2500 2500W zbiornik 67L max. śr. cięcia do 45mm 1

Producent:

JM:

Symbol:

Nr katalogowy:

Kod kreskowy:


Dostępność:


Ocena (1):
 Zobacz szczegóły >>


 Realizacja dotacji >>

Makita

szt

Y/ME/MUD2500

UD2500

0088381643818


Dostępny - ponad 30

   Zapytaj o produkt >>

1 359,00zł netto: 1 104,88zł

Zamówienia telefoniczne
85 743 78 00
lub e-mail:
sklep@elektropasaz.pl


Koszt wysyłki od 0,00 zł
Wysyłamy
w każdy dzień roboczy
do godz. 14.00*
Sprawdź szczegóły dostawy >>


 • Rozdrabniacz gałęzi Makita UD2500 2500W zbiornik 67L max. śr. cięcia do 45mm 1
 • Rozdrabniacz gałęzi Makita UD2500 2500W zbiornik 67L max. śr. cięcia do 45mm 2
 • Rozdrabniacz gałęzi Makita UD2500 2500W zbiornik 67L max. śr. cięcia do 45mm 3
 • Rozdrabniacz gałęzi Makita UD2500 2500W zbiornik 67L max. śr. cięcia do 45mm 4
 • Rozdrabniacz gałęzi Makita UD2500 2500W zbiornik 67L max. śr. cięcia do 45mm 5

Opis
Dane techniczne
Dostawa i płatność
Opinie i komentarze
Elektryczna rozdrabniarka do gałęzi Makita UD2500 2500W 67L silnik indukcyjny

Makita to czołowy dostawca urządzeń ogrodowych na polski rynek.

Wiosna i jesień to czas wzmożonych prac w ogrodzie. Wiosną przygotowujemy go do sezonu związanego z jego użytkowaniem, a jesienią sprzątamy po tym sezonie, aby zostawić nasz mniej lub bardziej rekreacyjny areał jak najlepiej przygotowanym na martwy okres zimy. Zajęcia, jakie wykonujemy w tym czasie, to także prace porządkowe, jak na przykład usuwanie gałęzi. Do sprawnej utylizacji tego typu materiału organicznego nieodzownym pomocnikiem okazuje się być rozdrabniacz do gałęzi.

Do prac przydomowych i zrąbkowania małych gałęzi z prywatnego ogródka idealnie nadaje się UD2500 ującą ten rębak jest to, że wyposażony został w zbiornik na urobek. Jest to szczególnie istotne podczas pracy w przydomowym ogrodzie lub na rekreacyjnej działce, gdzie ważne jest pozostawienie po pracy trawnika lub gleby w nienaruszonym stanie. Zrąbkowane gałęzie przecież bardzo trudno wygrabia się z trawnika. Dzięki pojemnikowi na urobek zachowanie porządku oraz transportowanie urobku w miejsce składowania jest wyjątkowo proste i wygodne.

Funkcje:

 • Moc urządzenia Makita UD2500 znamionowa 2500W
 • Maksymalna średnica gałęzi  (dotyczy tylko świeżo ściętego drewna) - 45mm
 • Silnik na prąd zmienny 230 V~50 Hz
 • Prędkość produktu obrotowa 40obr./min
 • Pojemność zbiornika urządzenia 67l
 • Waga produktu 31 kg
 • Klasa ochrony    IP X4
 • Klasa zabezpieczeń   I
 • Z włącznik zasilania  -  z zabezpieczeniem przed przeciążeniem cięcie i funkcja pracy wstecz, rozrusznik działający przy napięciu zerowym.

Wspomniany już zbiornik na urobek łatwo się demontuje i można go swobodnie opróżniać bez unoszenia czy też przemieszczenia całego rębaka. Jest on wsuwany po prowadnicach, które umożliwiają proste umieszczenie zbiornika na maszynie we właściwej pozycji. Ponadto, dla łatwego przemieszczania, urządzenie wyposażono w koła jezdne, które, dzięki dużej średnicy i gumowej okładzinie z bieżnikiem, radzą sobie świetnie w trudnym terenie jakim jest ogród. Łatwo przetaczać rębak zarówno po trawie, jaki i po grząskiej glebie. Sprawne przemieszczanie urządzenia jest możliwe także dzięki uchwytom transportowym umieszczonym z dwóch stron, które umożliwiają zarówno chwytanie do przetaczania za pomocą układu jezdnego, jak i uchwyt oburącz – w celu załadunku lub wyładunku. Nie bez znaczenia jest metalowy wspornik pomiędzy kołami. To dzięki niemu można bez większego wysiłku pochylić urządzenie, naciskając na niego stopą, ażeby możliwe było jego przetaczanie. Wielofunkcyjny włącznik, będący panelem sterującym, pozwala nie tylko na załączanie lub wyłączanie napędu urządzenia, ale również umożliwia szybką reakcję w przypadku ewentualnego zakleszczenia gałęzi w mechanizmie zrąbkującym. Jest tam bowiem przełącznik do ustalania kierunku obrotów, za pomocą którego możliwe jest cofnięcie gałęzi w sytuacji awaryjnej. Rębak posiada pokrętło nastawcze do regulacji ostrzy zrąbkujących poprzez nadawanie im odpowiedniego luzu, aby praca była efektywna niezależnie od materiału, jaki podlega rozdrabnianiu. Gardziel do podawania gałęzi jest tak wyprofilowana, żeby do rębaka nie trafiła przypadkowo gałąź o zbyt dużym przekroju poprzecznym. Dzięki temu użytkownik nie musi się obawiać o to, że mechanizm zrąbkujący nie poradzi sobie z załadowanym materiałem.

 

Obudowa rębaka jest wykonana z bardzo trwałego i odpornego na udarowe uderzenia tworzywa sztucznego. Dzięki temu konserwacja rębaka została ograniczona do minimum, gdyż tworzywo sztuczne charakteryzuje się odpornością na takie zjawiska, jak choćby rdzewienie i inne skutki związane z wyeksponowaniem go na trudne warunki atmosferyczne. Sam mechanizm zrąbkujący oraz jego bezpośredni korpus wykonano z metalu, aby był odporny na duże obciążenia występujące w procesie siekania gałęzi i innych materiałów drewnianych. Metalowa rama stanowi stabilną konstrukcję nośną urządzenia. Gumowe stopki podporowe zabezpieczają urządzenie przed niezamierzonym przemieszczaniem się w wyniku drgań powstałych w czasie pracy.

Rębak Makita UD2500 jest urządzeniem przeznaczonym do zrąbkowania gałęzi o średnicy do 45mm. Jest to możliwe dzięki inducyjnemu silnikowi o mocy 2500W. Rozdrabniacz jest stosunkowo lekkim urządzeniem – waży 31kg. Zbiornik na urobek pozwala na pomieszczenie do 67 litrów rozdrobnionego materiału organicznego.

Rozdrabniacz Makita UD2500 bazuje na mechanizmie zrąbkującym w postaci frezu zębatego. Gałęzie są miażdżone i rozdrabniane za pomocą dużego wałka, na którego powierzchni znajdują się ostrza w postaci zębów wzdłużnych. To efektywna metoda zrąbkowania, która charakteryzuje się tym, że materiał jest zaciągany samoistnie. Możliwa jest regulacja szczeliny pomiędzy frezem o powierzchnią oporową, dzięki czemu można dostosować ją i zapewnić optymalną pracę, w zależności od obrabianego materiału – bez względu na to, czy są to suche gałęzie, czy tez mokre pędy.

Makita UD2500 to rębak do raczej delikatnych zastosowań w przydomowych ogródkach lub na działkach rekreacyjnych. Jest on bardzo wygodnym w użyciu urządzeniem, lecz należy pamiętać o jego ograniczeniach związanych z maksymalną średnicą zrąbkowanych gałęzi, która wynosi 45mm. Dla większości zastosowań w ogrodzie jest to zakres wystarczający.

Zgodnie z zaleceniem producenta nazleży zastosować przedłużacz o przekroju:

 • do 25m - 3x1,5 mm2
 • powyżej 25m - 3x2,5 mm2

Gwarancja 3 lata (po zarejestrowaniu w systemie MAKITA - zarejestruj tutaj)

Poniżej przedstawimy recenzję naszego zadowolonego Klienta

Wszystkie nasze elektronarzędzia pochodzą z polskiej dystrybucji i mają możliwość przedłużenia gwarancji producenta do 3 lat. Dlatego bardzo proszę uważać na zbyt niskie ceny oferowane na rynku. Bywa, że towary pochodzą z innych kanałów dystrybucyjnych niż polskie i w takich przypadkach nie ma gwarancji.

 

Opis
Dane techniczne
Dostawa i płatność
Opinie i komentarze
Dane techniczne:
Napięcie znamionowe230V
Moc znamionowa2500W
Maks. średnica gałęzi45mm
Prędkość obrotowa wałka tnącego40obr./min
Pojemność zbiornika67l
Masa27,6kg
Klasa zabezpieczeń1
Klasa ochronyIP X4
Opis
Dane techniczne
Dostawa i płatność
Opinie i komentarze
Kurier Inpost
Kurier Inpost

Termin wysyłki:

dni robocze od pon do pt (do godz. 12.00)

Rodzaj płatności:

przedpłata na konto, pobranie

Czas dostawy:

1-2 dni robocze

Koszt przesyłki przedpłaconej:

0 zł

Koszt przesyłki pobraniowej:

4 zł


Kurier UPS
kurier UPS

Termin wysyłki:

dni robocze od pon do pt (do godz. 14.00)

Rodzaj płatności:

przedpłata na konto, pobranie

Czas dostawy:

1-2 dni robocze

Koszt przesyłki przedpłaconej:

0 zł

Koszt przesyłki pobraniowej:

4 zł

Opis
Dane techniczne
Dostawa i płatność
Opinie i komentarze
Opinie i oceny klientów

25-03-2023

Maszyna po zakupie nie uruchamiała sie.Po 2 dniach wróciła z serwisu,po usunieciu usterki.Dziwne ze Makita wypuszcza na rynek urzadzenia niesprawne.Ale to jest montowane w Chinach.Po próbie z rozdrabnianiem gałezi wszystko ok.Rozdrabniacz super.Łyka gałezie mokre i suche do 45mm.Jestem zadowolony z zakupu.Polecam.

Ocena:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:

Proszę wybrać ocenę

Imię:

Proszę wpisać imię

Email:

Proszę wpisać poprawny e-mail

Treść opinii:

Proszę wpisać opinię

1 359,00zł netto: 1 104,88zł


Autoryzowany dystrybutor

producentów: